3 dny hospicové péče
Darujte tři dny péče pacientům v posledních dnech jejich života.
8 190 Kč
Oslavte s námi 25 let péče o nevyléčitelně nemocné. Váš příspěvek k našemu výročí nám pomůže zajistit každodenní podporu i na dalších 25 let.
Darujte tři dny péče pacientům v posledních dnech jejich života.
8 190 Kč
Darujte dva dny péče pacientům v posledních dnech jejich života.
5 460 Kč
Darujte den péče pacientům v posledních dnech jejich života.
2 730 Kč
Darujte půl dne péče pacientům v posledních dnech jejich života.
1 365 Kč
Překvapte nás libovolnou částkou. Každý dar, malý i velký má smysl.
Pravidelná měsíční podpora je pro nás nejcennější dar. Balení léků na úlevu od bolesti
280 Kč
Za celou dobu, kdy poskytujeme naše služby, jsme se stali součástí příběhů spousty z vás.
V prosinci roku 2023 jsme poskytovali domácí hospicovou péči paní Marii Šmerdové, o kterou se doma starala její dcera Ladislava Roháčková. Po pár měsících jsme se s dcerou sešli, abychom si popovídali, jaké pro ni bylo působení Domácího hospice Vysočina v jejich rodině.
V roce 2021 jsme pečovali o MUDr. Mirku Haukovou. Po necelém roce, jsme se setkali s jejím manželem MUDr. Jindřichem Haukem a popovídali jsme si, jak domácí hospicovou péči vnímal tehdy a jak s odstupem času.
„Když mamka odjížděla naposledy z domova, celá ulice ani nedýchala. Ona odešla, my jsme zůstali… Tak to má být. Jen díky všem z Hospicu a jejich péči to tak mohlo být! Sdílená bolest je poloviční bolest.“ Tenhle dovětek nám za rozhovor dopsala dcera paní Olgy Beranové.
Založení Hospicového hnutí Vysočina o.s. znamená začátek organizace s cílem poskytovat doprovázení umírajících a podporu v otázkách umírání.
Otevření poradny Alej a půjčovny zdravotnických pomůcek představuje významné kroky v poskytování komplexní hospicové péče.
Zřízení Střediska hospicové péče (SHP) a vstup do Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče posílilo oficiální status a kapacity organizace.
Transformace na obecně prospěšnou společnost pod názvem Domácí hospic Vysočina, o.p.s. Formálně se tak ukotvil její neziskový status a posílila důvěryhodnost.
Zapojení do pilotního projektu VZP pro úhrady paliativní péče umožnilo lepší financování a rozvoj služeb. Spoluúčast na založení Fóra mobilních hospiců.
Zisk ocenění NEZISKOVKA ROKU v kategorii střední neziskovka reflektoval úspěšné fungování a rozvoj organizace.
První dětský pacient a zahájení poskytování paliativní péče v domovech pro seniory vedlo k rozšíření služby i na zranitelnější cílové skupiny.
Vstup do projektu Centra paliativní péče Systémové hodnocení kvality hospicové péče, jehož záměrem bylo připravit, otestovat a nastavit použití standardizovaného nástroje pro měření kvality péče v praxi.
Orientace na digitalizaci, automatizaci a na kyberbezpečnost zajišťuje větší ochranu dat nejen organizace, ale především pacientů a jejich rodin.
Příběh zakladatelky Domácího hospice Vysočina, MUDr. Evy Pelikánové
Celý rozhovor zde